מניעת התקרבות לדירה בירושה שנמצאת תחת ניהול עיזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • שואלת

  נשלח ע"ישואלת 11:54, 21 במרץ 2013

  כיצד יכול מנהל עיזבון למנוע מאדם קרוב למשפחה להיכנס לדירה שיש לו גישה אליה כשאותו אדם הוא מאוד אגרסיבי חזק ואלים? הוא טוען שיש לו חלק בדירה אבל הנפטר לא ציין אותו בצוואה.

  השב
 • 06:35, 22 במרץ 2013

  על מנהל העיזבון חלה חובה לשמור על שלמות העיזבון ולמנוע פגיעה של צדדי ג' בעיזבון ושוויו. לפיכך על מנהל העיזבון חלה חובה להגיש בקשה לצו הרחקה של הפולש לדירת העיזבון, וזאת ללא קשר לטענותיו של הפולש לזכות ירושה אשר טרם התבררו.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.