כאשר מונה מנהל עיזבון שאינו מקובל על שאר היורשים - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • גיא ס

  נשלח ע"יגיא ס 12:00, 10 באפריל 2013

  שלום מנהל העיזבון שנקבע הוא גם אחד היורשים מתוך 3 יורשים שהם לא ילדי הנפטרת. אני אחד הילדים האם לנו הילדים יש את הזכות לערער על ההחלטה?

  השב
 • 16:05, 10 באפריל 2013

  מנהל עיזבון יכול להיות כל מי שמסוגל לשמור על העיזבון ולמנוע פגיעה בערכו. לעניין זה גם אם אחד היורשים מסוגל לנהל את העיזבון בצורה תקינה הדבר יתאפשר לו על ידי בית המשפט. קירבת המשפחה היא אחד השיקולים אך לשיקול זה יצטבר גם השיקול של מסוגלותו של היורש להיות אובייקטיבי, אמין ולשמור על העיזבון. ובכל זאת אם היורשים אינם מעוניינים במנהל עיזבון שמונה, במיוחד אם יש חוסר אמון ויחסים לא תקינים בין מנהל העיזבון ליורשים, הם יכולים להגיש בקשה לבית המשפט לשינוי מנהל עיזבון, ואם בקשתם נדחת הם יכולים להגיש ערעור על ההחלטה. שיקול הדעת הסופי נתון תמיד לבית המשפט.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.