התנגדות למינוי עו"ד מסויים שיפעל לקראת צו קיום צוואה - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • אלברט

  נשלח ע"יאלברט 12:17, 12 באפריל 2013

  שלום אבי נפטר לפני כחודשיים -הופקדה בידיי ובפני שני אחי צוואתו על פיה שלושתנו יורשים את עזבונו. במידה ואני פונה לעורך דין לתת צו לקיום צוואה יכולים אחי להתנגד לעצם פנייתי לעורך דין מסויים ? (איני שואל על תוכן הצוואה אלא על פנייתי לעורך הדין). האם אחרי שפניתי לעורך הדין וזה שולח מכתבים לשני אחי יכולים אחי להתנגד עורך הדיו המסויים הזה יפעל לקתת צו קיום צוואה? או האם הם יכולים לפנות לעורך דין אחר לפעול לקיום הצוואה לאחר שקיבלו מכתה רשום מעורך דיני? תודה

  השב
 • 12:19, 12 באפריל 2013

  כוונתי היא שהוא יפעל רק לתת צו לאישור צוואה ולא למימושה.
  תודה

  תגובה
 • 21:10, 20 באפריל 2013

  ראשית משתתפת בצערך על מות אביך. לעניין שאלת בחירת עורך הדין - אתה יכול לבחור כל עורך דין שיבצע את הליך מול הרשם לענייני ירושה. אחיך לא מחוייבים להיות מיוצגים אצל אותו עורך דין ואינם מחוייבים לשלם את שכר טרחתו. צו קיום הצוואה שיתקבל בסוף יהיה תקף לגבי כל האחים בכל מקרה. אחיך יכולים גם לקחת עורך דין אחר מטעמם שיתחיל את אותו הליך, אך זה מיותר.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.