שתי פניות בית המשפט - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
  • שושי

נשלח ע"ישושי 18:05, 18 באפריל 2013

שלום אני רשומה בצוואה של דודתי שנפטרה לא מזמן-בצוואה זו רשומות כיורשות שתי בנות דודות שלי שאין לי קשר איתן כלל. במידה ואני פונה לבית המשפט דרך עורך דין לאשר את הצוואה ואחת מבנות דודתי פונה בנפרד אחרי לבית המשפט בפנייה דומה לפני שהיא קיבלה מכתב מעורך דיני על חלקה בצוואה והבאה לידיעתה שפניתי לבית המשפט (פשוט היא לא ידעה שאני פניתי) איך נוהג בית המשפט שלפניו שתי פניות דומות זהות בתוכנן ? הרי מדובר בשתי בקשות שונות משני עורכי דין שונים לאשר את אותה צוואה ? תודה

השב
  • 21:12, 20 באפריל 2013

ראשית הפניות אינן לבית המשפט אלא לרשם לענייני ירושה. מכיוון שבשתי הפניות למעשה מבוקש קיומו של אותו הצו אז בית המשפט יעתר לבקשה ויוציא צו זהה לכל היורשים.

תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.