צוואה מאושרת וכסף בבנק - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • רות

  נשלח ע"ירות 09:53, 19 באפריל 2013

  שלום בידי צוואה מאושרת מבית המשפט על פיה אני יורשת % 40 מעזבונו של סבי. לסבי יש כסף בחשבון פתוח בבנק דיסקונט.כסף זה למעשה הוא העזבון היחידי שהוא הותיר. במידה ואני מגיעה לבנק עם הצו המאושר ביד האם חובתו של הבנק להעביר אלי את הכסף - קרי %40 מהכסף או שהוא עלול לעשות לי בעיות ? תודה

  השב
 • 21:18, 20 באפריל 2013

  מנסיוני במצבים דומים, כאשר קיימים מספר יורשים שדורשים את חלוקת הכסף ישנם בנקים שדורשים שמלוא הכסף יועבר למנהל עיזבון אשר יחלק אותו על פי פסק הדין. אחרים מסכימים לחלק את הכספים בהתאם לצו קיום הצוואה ישירות ליורשים. תלוי במדיניות המחלקה המשפטית של אותו הבנק. מציעה לך פשוט לפנולת לאותו הבנק עם העתק מן הצו ולברר את מדיניותם.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.