משך פרוצדורה של בית משפט לאחר קיום צוואה - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • אתי בלולו

  נשלח ע"יאתי בלולו 13:45, 26 ביוני 2013

  יש ברשות אימי בית אשר היה שייך לאבי ולאימי,אבי נפטר ללא צוואה , ידועה לי כי חצי מהרכוש של הבית שייך לילדים, מאחר ואחי נפטר ללא צוואה ויש לו שני ילדים שהגדול מבינהם בן 9שנים, שאלתי היא כמה זמן יכול לקחת פרוצדורה של בית משפט לאחר קיום צוואה לאחי מאחר ואימי רוצה למכור את הבית תודה

  השב
 • 11:29, 30 ביוני 2013

  כאשר מעורבים יורשים קטינים, כל מכירה של בית כרוכה בהגשת בקשה לאישור העסקה לבית המשפט לענייני משפחה. ככל שמדובר במהלך שנערך בהסכמת כל הצדדים וככל שניתן להוכיח כי מדובר במהלך שהנו לטובת הקטינים - הרי שמדובר בהליך של מספר חודשים. אך הדברים משתנים מתיק לתיק.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.