מנהל עזבון ובני זוג של היורשים - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • א.

  נשלח ע"יא. 10:06, 14 ביולי 2013

  היי, יורש שמנהל את עיזבון המצווים ז"ל ( ללא מינוי משפטי אלא בהסכמה בע"פ בגין בכורתו) אך אינו משתף את אחיו היורשים בדבר . הם משקשקים מפחד ממנו , פשוטו כמשמעו. לא רוצים להתעמת איתו ולא לקלקל יחסי משפחה. הוא תקיף , עקשן ומתנשא. שמנסים לדלות מעט פרטים על התקדמות העניינים הם זוכים ליחס קר ומתנשא. כולם תקועים בתוכניות האישיות שלהם, והוא בשלו. ככה כבר שנתיים!!!! האם בני הזוג של היורשים ביחד או לחוד יכולים לפעול חוקית כנגד הרודן הזה ? מה הדרכים המוצעות? בתודה

  השב
 • 11:42, 21 ביולי 2013

  בני זוג של היורשים אינם יכולים לבצע פעולות בקשר לעיזבון כי הם אינם יורשים. הדרך היחידה לטפל במצב האבסורדי המתואר הנה הגשת בקשה למינוי מנהל עיזבון נייטרלי שינהג באופן שקוף לגבי ניהול העיזבון.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.