2 צוואות שונות - איזה מהן תקפה? - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • דין

  נשלח ע"ידין 12:47, 3 בספטמבר 2013

  שלום וחג שמח דוד שלי נפטר לפני שהספיק לחתום על הצוואה שעשה אצל עורך דין שלו. לפני 7 שנים הוא כתב צוואה אחרת אצל עורך דין ובצוואה הישנה הוריש ירושה שונה לאנשים שונים מהצוואה האחרונה. איזה צוואה נחשבת תקפה ועל פיה יש לפעול?

  השב
 • 21:53, 6 בספטמבר 2013

  כבר אירעו בפסיקה מקרים שבהם יורשים פנו לבית המשפט בתביעה לתת תוקף לצוואה שנעשתה ולא נחתמה. הפסיקה קבעה כי מדובר בצוואה שאין לגביה גמירת דעת ולפיכך אינה תקפה. כלומר במקרה שלך הצוואה הראשונה היא התקפה.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.