חידוש מינוי מנהל עיזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 13:07, 15 באוקטובר 2013

  בשנת 2010 מוניתי ע"י בי"המש למנהל עזבונה של אימי המנוחה למשך שנתיים , היום ברצוני לחדש את המינוי כדי לאפשר מכירה של דירת ירושה,ושאלתי היא מה ההנחיות לחידוש המינוי?

  השב
 • 11:10, 16 באוקטובר 2013

  ראשית יובהר כי כל עוד היורשים מסתדרים ביניהם, ניתן למכור זכויות היורשים בדירה ללא מינוי מנהל עיזבון אלא באמצעות עסקת מכר רגילה. אם בכל זאת קיימת מגבלה או בעייה במכירה על ידי היורשים עצמם יש להגיש בקשה לבית המשפט ובה לפרט את מטרת חידוש המינוי. כמו כן תצטרכי להסביר בבקשה מדוע לא ניתן למכור את הדירה באמצעות היורשים וללא מינוי מנהל עיזבון.

  תגובה
 • 11:18, 16 באוקטובר 2013

  אכן יש בעיה עם אחד היורשים ,האח הגדול חי בארה"ב במשך כ-20 שנה
  וניתק עימנו קשר ולא ניתן למצוא אותו? ולכן מוניתי למנהל עיזבון.
  והאם יש דרך למכור את הדירה מבלי לחדש את מינוי מנהל העיזבון?

  תגובה
 • 15:27, 30 באוקטובר 2013

  בנסיבות שתיארת, אם הדירה רשומה כבר על שם היורשים, אזי אינך צריכה מינוי מנהל עזבון. אלא את צריכה להגיש בקשה לפירוק השיתוף ביניכם באמצעות מכירת הדירה על ידי כונס נכסים (תשובתי הגיעה באיחור עקב תקלה).

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.