מכירת נכס באמצעות מנהל עיזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • של

  נשלח ע"ישל 11:31, 8 בדצמבר 2013

  מוניתי עם אחי לניהול עזבון אמי המנוחה... 1. האם אני צריך לדווח כל פעולה לכל היורשים או מספיק לשלוח להם הפרטה שנשלחה למנהל העזבונות ? 2. האם צריך חתימת כל היורשים (כולל יורש אחרי יורש) בהסכם מכירת הנכס מול הקונה, או מספיק חתימת מנהלי העזבון ?

  השב
 • 22:08, 8 בדצמבר 2013

  כיוון שיחסי מנהל העיזבון עם היורשים צריכים להיות ללא משוא פנים וללא פגיעה באמון - מן הראוי לנהוג מול היורשים בשקיפות. לטעמי פרטה אינה מספיקה ומן הראוי שמנהל עיזבון ייתן מענה לשאלות היורשים ולא יסתיר מהם מידע.

  לגבי מכירת נכס - בהסכם מול הקונה אין צורך בחתימת היורשים, אך הייתי ממליצה לפחות לקבל את עמדת היורשים. בנוסף, תוקף ההסכם מותנה באישורו על ידי בית המשפט. ולכן על מנהלי העיזבון להגיש בקשה לבית המשפט לאישור פעולותיהם.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.