• 13 בינואר 2014

  שינוי תצהיר הסתלקות מירושה

  מי נפטרה לא השאירה צוואה,וכל אחד מאחיי נרשם חלקו בטאבו. לאחר מותה אחי טען שהוא קנה הדירה מעמידר, ושאמי הבטיחה לו הדירה ,למרות שלא היתה לאחי ראיה בכתב לרצון אמי ,גם אחותי טענה שאמי אמרה לה שהיא רוצה שהדירה תהיה של אחי . אני מטעמי חמלה על אחי שטיפל מרצונו באמי ולא הקים משפחה משלו . רציתי לתת לו את חלקי במתנה ,אך בתצהיר וכתבי הגנה ( שנכתבו עבורי דרך עורך הדין של אחי ואפלו לא הסביר לי ולא הזהיר אותי לפני החתימה לגבי הכתוב,)שנתתי לפני שנה וחצי הצהרתי שאני מוותרת על חלקי בירושת אמי לטובת אחי, שטיפל באמי ונשאר לגור בדירה עד יום מותה ,כמו כן בלחץ אחי ואחותי הצהרתי שהדירה שייכת לאחי ,למרות שאמי לא כתבה צוואה כדי להקנות הזכות לדירה לאחי , אך מאחר ובהמשך אחי התנהג אליי בצורה מחפירה . החלטתי לפנות לייעוץ משפטי עורך הדין שלי הסביר לי בעצם שלאחי אין ראיות שהדירה שייכת לו ובתצהירים וכתבי ההגנה שנתתי ויתרתי על זכויותי,י אך לאור זה שלא היו לי הוכחות וחתמתי מטעמי חמלה ולחץ וחוסר יידע וגם עורך הדין של אחי לא הסביר לי על מה אני חותמת ולא הזהיר אותי לפני שחתמתי.וכתבי ההגנה שנתתי שבהן אני מוותרת על זכויותיי ומצהירה שהדירה שייכת לאחי נשלחו והוחתמו דרך פקס והאורך דין אמת את חתימתי כשהוא מציין שזיהה את אחותי ולא אותי.ו יש לציין את התנהגותו המחפירה של אחי כלפיי במשך התקופה הזו שאלתי האם , יש אפשרות לבקש שינוי כתבי הגנה ותצהירים שנתתי .הדין שלי בקש בקשה לתיקון התצהירים וכתבי ההגנה שנתתי .אחי השיב לטענותיי כמובן שטען שאני חתמתי מרצוני בלי לחץ מצדו ושידעתי יפה מאוד על מה אני חותמת. השופטת החליטה לזמן את שנינו בגלל הטענות הסותרות של שני הצדדים לקד"ד .
  שאלתי היא כיצד מנוהל דיון כזה, האם השופטת תחקור אותי .המצב מלחיץ אותי .אני חוששת מסיטואציה כזו בבית משפט ,שאחקר על יידי שופטת,שאולי אובך שם בגלל שפעם הצהרתי כך ועכשו אני מבקשת לשנות זאת למרות שאני מאמינה באמת שלי, שבעבר הולכתי שולל על יידי אחי ואחותי אז כל כוונתי היתה לתת לאחי את חלקי במתנה, והופעל עליי לחץ מצד אחי ואחותי,שבגלל שהוא טיפל באמי וקנה הדירה מעמידר על ידי צ'ק מכספו , אז הדירה שייכת לו (הבנתי בהמשך שעמידר לא מקנה לו הזכות לקנות הדירה רק לאמי אלא אם כן זה סודר על ידי הסכם עם עמידר וזה כמובן לא נעשה, וגם לא היתה צוואה לטובת אחי מצד אמי)יצא שאני בעצם וותרתי על חלקי בהצהרה, שהדירה שייכת לאחי כשראיות לזה לא היו לי והכל משמועות מאחי ואחותי שאמי הבטיחה לאחי הדירה, וכיום אני רוצה לשנות זאת מהסיבות שכתבתי .מה דעתך האם אפשר לשנות תצהיר מסיבות אלו, וכיצד נערך דיון כזה,כיצד אפשר להצליח במצב כזה?האם עלול לקרות מצב שאקבל בקורת מהשופטת על שינוי הצהרתי כיצד זה יראה בבית משפט, ואם כן אלו השלכות יש לזה בכלל עליי. המון תודה על הסבלנות והעזרה!
  נירה

  13 בינואר 2014
 • 13 בינואר 2014

  תצהיר הסתלקות מירושה

  באופן עקרוני הפסיקה קובעת כי תצהיר הסתלקות מירושה הנו בלתי הפיך ולא ניתן להתחרט ולחזור מההסתלקות. ועם זאת - את מתארת מצב שבו אין בידי עורך הדין תצהיר מקורי שלך אלא רק העתק מהפקס וכן מצב שבו עורך הדין אימת את התצהיר שלך מבלי שהיית נוכחת מולו ואף ציין שם של אחות אחרת. כל הליקויים התמוהים הנ"ל מקימים לך עילה מיוחדת אחרת: לדעתי עלייך לטעון שאין תצהיר חוקי של הסתלקות ומכאן שאין הסתלקות ולכן אין לך צורך לבטל הסתלקות שלא קיימת. אם את צריכה עוד הסברים את מוזמנת לפנות אליי ישירות. בהצלחה.

  13 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?