3 מהנזכרים בצוואה מערערים עליה ותובעים את האפוטרופוס - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • ים

  נשלח ע"יים 12:30, 6 בפברואר 2014

  אבי הוזכר בצוואה כיורש הראשי. שלושה מהנזכרים בצוואה מערערים עליה ותובעים את האפוטרופוס. האם כדאי להיות מיוצג על ידי אותו ע"וד שמגן על האפוטרטפוס ואינו מומחה לדיני ירושות או לפנות לעוד המומחה בנושא? ומי המומחים בארץ לנושא? בברכה

  השב
 • 18:22, 12 בפברואר 2014

  האם כוונתך לאפוטרופוס הממונה על אביך? בכל מקרה מומלץ וצריך לקחת ייצוג של עורך דין נפרד העוסק בסכסוכי ירושה במשפחה. להסברים נוספים את יכולה ליצור קשר.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.