מחיקת בקשה לצוואה מחוסר מעש - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 16:54, 6 בפברואר 2014

  הגשנו בעבר בקשה לקיום צוואה (בשנת 2005), נפתח תיק, דבר הצוואה פורסם בעיתון, והתבקשנו לספק פרטים נוספים שאותם לא השלמנו בזמן. בשנת 2007 הבקשה נמחקה. על מנת "להחיות" את הבקשה, האם עלינו לשלם מחדש אגרת פתיחת תיק ואגרת פירסום, או שדי במשלוח הפרטים הנוספים? תודה

  השב
 • 18:19, 12 בפברואר 2014

  ניתן להגיש בקשה מחדש ולשלם מחדש האגרות, אך עדיף יותר להגיש בקשה לביטול החלטה למחיקת הבקשה המקורית עם הסבר מניח את הדעת לאיחור הבלתי סביר.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.