חוסר הסכמה על מנהל עיזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
  • תובל

נשלח ע"יתובל 13:07, 20 בפברואר 2014

אימא שלי כתבה בצוואה שמנהל העיזבון יהיה חבר של ההורים שלי אבל אבא שלי מתנגד וגם אנחנו. אבא שלי רוצה אדם אחר. מה עושים כשאין הסכמה?

השב
  • 13:59, 21 בפברואר 2014

קודם כל מציעה שתבדקו האם בכלל יש צורך אמיתי משפטי במנהל עיזבון.

אם יש צורך כזה, אתם לא חייבים לבחור את מנהל העיזבון שהאם בחרה. עליכם להגיש לבית המשפט בקשה למינוי מנהל עיזבון אחר שמקובל עלייך ועל אביך, בצירוף נימוקים המסבירים את העדפתכם. תוכלו ליצור אתי קשר אם דברים אינם ברורים.

תגובה

מנהל הפורום: עו"ד גלית הר-זהב

בעלת תואר ראשון במשפטים, ותואר שני במנהל עסקים למנהלים. משרדה מתמחה בתחום דיני המשפחה הירושה וצוואו
למידע נוסף

072-3252671 חיוג
הודעה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.