בירור בנוגע לצוואה שכתב הבעל - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 09:56, 24 ביוני 2014

  שלום רב נודע לי שבעלי כתב צוואה ללא ידיעתי והוא מינה את הבן הבכור שלו (מנישואים קודמים) כמנהל העיזבון. לבעלי יש שני בנים מנישואים קודמים ולי ולו יש שתי בנות משותפות. איך אוכל לוודא שבנותיי יקבלו את מה שהוא מותיר להם בצורה שווה עם ילדיו האחרים? בעלי בא ממשפחה שהבנים נחשבים יותר מבנות ואני רוצה לוודא שבנותיי יקבלו את מה שמגיע להם

  השב
 • 11:59, 24 ביוני 2014

  מיכל שלום ,ראשית עלייך לדרוש העתק מקורי של הצוואה על מנת שתוכלי לדעת אם אכן הוא מינה את בנו למנהל עזבון .רק לאחר שפרט זה יתברר תוכלי לדעת כיצד להמשיך להמשיך ולפעול בנדון. בכל מקרה כדאי ואף רצוי לפנות לעו"ד אשר בקי ומיומן בנושאים אלו .

  בברכה
  מנהלת הפרום,

  רות גבריאל סרור עו"ד ונוט'
  www.rgs-law.com

  תגובה
 • 08:57, 26 ביוני 2014

  בהמשך לשאלת מיכל: כל זאת בהנחה שהוא אינו בחיים, במידה והוא חי, נאחל לו חיים ארוכים ובריאים, אך זו זכותו המלאה לעשות ברכושו ככל שנפשו חפצה.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.