ביטוח סיעודי-ביטול ביטוח והחזר כספי - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 16:50, 12 ביולי 2015

  שלום, יש לי ביטוח מושלם+ביטוח סיעודי של קופ"ח כללית, הייתי משלם סכום חודשי של 43 ש"ח על שניהם ביחד, היום אני בן 31 והתעריף השתנה ל-77 ש"ח שזה מורכב מ-42 ש"ח כללית מושלם ו-25 ש"ח ביטוח סיעודי, הם לא הודיעו לי לפני על השינוי שיחול ולא שאלו אותי אם אני מעוניין בשינוי הזה והורידו לי ישר מהחשבון את 77 ש"ח, התקשרתי אליהם וביקשתי לבטל את הביטוח הסיעודי ולהחזיר לי את ה-25 ש"ח שלקחו לי על הביטוח הסיעודי והיא אמרה שאני חתום על חוזה שחתמתי עליו לפני 10 שנים שהם רשאים לשנות בלי שהם צריכים להודיע לי על שינוי, אם ובאמת חתמתי על חוזה כזה, האם הוא עדיין תקף אחרי 10 שנים? האם יש לי זכות לבטל את ביטוח הסיעוד ולדרוש את הסכום 25 ש"ח שהם לקחו בלי רשות בלי להתקל בקנסות עכשיו או בעתיד בגין זה? תודה אמיר

  השב
 • 13:36, 19 ביולי 2015

  אמיר שלום - בוודאי שתוכל לבטל את הביטוח הסיעודי לעתיד. לגבי ההחזר - איני בטוח, שכן בוטחת למשך חודש אחד. לגבי החוזה - אם חתמת, הרי שהוא תקף, אלא אם מצויין משהו אחר בחוזה עצמו.

  תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.