תביעת ביטוח סעודי להורה שנפטר - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
 • נדב

  נשלח ע"ינדב 23:02, 8 במאי 2013

  אביה של אישתי היה מבוטח בשני ביטוחים סעודיים (אחד של מכבי) והשני דרך משכורתו בקרן מקפת (שניהם כלל). הוא נפטר ביוני 2011, ונכנס למצב סיעודי דיי ודאי (אי שליטה בצרכים + מגבלות אחרות שהיו קודם)באוקטובר 2010. האם יש אפשרות וטעם לתבוע תשלום עבור 8 החודשים עכשיו?

  השב
 • 08:28, 16 במאי 2013

  נדב שלום,
  חוק חוזה ביטוח קובע מספר כללים הרלבנטיים לשאלתך: האחד - התיישנות בביטוח הינה 3 שנים מיום קרות מקרה הביטוח והשני - החובה להודיע באופן מיידי על קרות מקרה הביטוח.
  משאלתך אנו למדים כי טרם חלפו 3 שנים - אם כי המועד קרב ובא ועל כן יש להזדרז שכן רק הגשת תביעה לבית המשפט עוצרת את מרוץ ההתיישנות.
  בנוסף, כעקרון אין מניעה מלהגיש תביעה אם כי חברת הביטוח תוכל להעלות את הטענה לפיה העובדה כי לא נמסרה הודעה בזמן אמת מתקשה על ברור חבותה באופן הפוטר אותה מתשלום תגמולי הביטוח. ואולם, זה לא סוף פסןק. אם ברשותכם מסמכים המעידים כי המנוח היה סיעודי היה שניתן בקלות להתגבר על טענתה זו של חברת הביטוח כלל שתעלה.
  על כל פנים אתה מוזמן לפנות למשרדינו על מנת לקדם הגשת התביעה.
  חג שמח
  ורד פרץ פרידמן, עו"ד
  טלפון: 037553893

  תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.