שתי שאלות קטנות - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 09:59, 1 ביוני 2013

  שלום רציתי לשאול שתי שאלות. 1. האם זה ששכחתי לדווח על ניתוח קוסמטי קטנטן להסרת ציסטה לפני מספר שנים (ללא חשש סרטני) יכול לבוא בעוכרי במקרה ביטוח, או שזה שטויות כי אין שום קשר בין מצב סיעודי לבין ציסטה שפירה פצפונת בגיל 20 ? יש לציין שדיווחתי על אלף ואחד דברים אחרים ובאמת שכחתי את הטיפול השולי הזה. 2. אם מילאתי הצהרת בריאות מלאה וכנה , וסימנתי "כן" על המון סעיפים, אבל בגלל חוסר מקום בדף כתבתי להם בכתב יד "נא לשלוח לי טפסים להשלמת פרטים נוספים ופירוט המחלות" . חברת הביטוח לא שלחה לי כלום ולא ביקשה שום דבר מעבר, ופשוט קיבלה אותי עם כל הדברים שסימנתי עליהם "כן" (כולל מחלות לב וסרטן) . זה נשמע הזוי שהם קיבלו אותי עם כל המחלות שלכאורה יש לי, אחרי שהצהרתי על השאלות הכלליות, אבל השאלה היא האם אני מכוסה או שהם עדיין יכולים לטעון שהסתרתי מידע כי לא התעקשתי למלא שאלוני המשך (שהם לא ביקשו)? על מי הסיכון מתגלגל במקרה כזה?

  השב
 • 13:51, 2 ביוני 2013

  רון שלום,
  1. קשה מראש להניח כי אין קשר סיבתי בטרם קרה מקרה הביטוח.
  על כל פנים אתה יכול לעדכן את חברת הביטוח על כך גם כיום.
  2. לגבי שאלתך השניה התשובה לא חד משמעית ולא ניתן לחזות מראש מה תהיה עמדת חברת הביטוח. לכאורה, לא מסרת את כל הפרטים. מנגד, הזמנת אותם להוסיף ולשאול והם לא טרחו לעשות כן. גם כאן תהיה חשיבות למקרה הביטוח ובגין מה יפרוץ. תמיד תוכל חברת הביטוח לטעון כי אם לא היה לך מקום יכולת לצרף דף ובו פרוט של המידע הנוסף שרצית למסור.
  תודה ורד פרץ פרידמן, עו"ד

  תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.