לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רון

שתי שאלות קטנות

שלום רציתי לשאול שתי שאלות. 1. האם זה ששכחתי לדווח על ניתוח קוסמטי קטנטן להסרת ציסטה לפני מספר שנים (ללא חשש סרטני) יכול לבוא בעוכרי במקרה ביטוח, או שזה שטויות כי אין שום קשר בין מצב סיעודי לבין ציסטה שפירה פצפונת בגיל 20 ? יש לציין שדיווחתי על אלף ואחד דברים אחרים ובאמת שכחתי את הטיפול השולי הזה. 2. אם מילאתי הצהרת בריאות מלאה וכנה , וסימנתי "כן" על המון סעיפים, אבל בגלל חוסר מקום בדף כתבתי להם בכתב יד "נא לשלוח לי טפסים להשלמת פרטים נוספים ופירוט המחלות" . חברת הביטוח לא שלחה לי כלום ולא ביקשה שום דבר מעבר, ופשוט קיבלה אותי עם כל הדברים שסימנתי עליהם "כן" (כולל מחלות לב וסרטן) . זה נשמע הזוי שהם קיבלו אותי עם כל המחלות שלכאורה יש לי, אחרי שהצהרתי על השאלות הכלליות, אבל השאלה היא האם אני מכוסה או שהם עדיין יכולים לטעון שהסתרתי מידע כי לא התעקשתי למלא שאלוני המשך (שהם לא ביקשו)? על מי הסיכון מתגלגל במקרה כזה?

ורד פרץ

רון שלום, 1. קשה מראש להניח כי אין קשר סיבתי בטרם קרה מקרה הביטוח. על כל פנים אתה יכול לעדכן את חברת הביטוח על כך גם כיום. 2. לגבי שאלתך השניה התשובה לא חד משמעית ולא ניתן לחזות מראש מה תהיה עמדת חברת הביטוח. לכאורה, לא מסרת את כל הפרטים. מנגד, הזמנת אותם להוסיף ולשאול והם לא טרחו לעשות כן. גם כאן תהיה חשיבות למקרה הביטוח ובגין מה יפרוץ. תמיד תוכל חברת הביטוח לטעון כי אם לא היה לך מקום יכולת לצרף דף ובו פרוט של המידע הנוסף שרצית למסור. תודה ורד פרץ פרידמן, עו"ד

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תביעות ביטוח סיעודי