עוד שאלה בבקשה - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
 • עוד שאלה

  נשלח ע"יעוד שאלה 10:04, 1 ביוני 2013

  רציתי לברר עוד משהו, מה לדעתך סכום פיצוי סביר לביטוח סיעודי למטופל בבית ולמוסד? אני שומע כל מיני מספרים ומתקשה להחליט אם לסוכנים יש אינטרס להגיד 15K למוסד ו8K לבית, או שזה סכום הגיוני? (מדובר בעלות של מאות שקלים לחודש בפרפמיה) האם באמת צריך כיסוי לכל החיים או שזה חרטא ואפשר להסתפק עד 5 שנים ? שאלה אחרונה חביבה: האם חברות הביטוח באמת משלמות בסוף, או יחפשו כל דרך אפשרית להתנער ממני כשאני בשנת חיי האחרונה, ועד שאגיע למצב שמוגדר בפוליסה כמקרה סיעודי כבר לא יהיה לי זמן "להנות" מהפיצוי ?

  השב
 • 13:54, 2 ביוני 2013

  א.נ.,
  לגבי שאלתך הראשונה הגבר משתנה בהתאם לרמת הציפיות שלך - ישנם מוסדות סיעודיים שגובים 15000 שח לחודש ואף יותר וישנם פחות. אתה מוזמן לעשות סקר שוק ולברר מה הולם את צרכיך.
  לצערי חברות הביטוח לא ממהרות לשלם את תגמולי הביטוח, ובמקרה של ספק דוחות את התביעה. גם בעניין זה שאלתך היא תיאורטית בלבד ולא ניתן לקבוע מראש מה תהיה עמדת חברת הביטוח.
  החשוב הוא למסור את כל המידע טרם ההצטרפות לביטוח על מנת שלא תועלה טענת אי גילוי, ובעת הגשת התביעה (לכשקורה מקרה הביטוח) לעשות כן בצורה המלאה ביותר עם אסמכתאות רפואיות.
  תודה
  ורד פרץ - פרידמן, עו"ד

  תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.