ביטוח סיעודי לניצולי שואה - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 14:25, 7 ביוני 2013

  שלום. במסגרת מעבר מביטוח סיעודי קבוצתי לפרטי נשאלתי מספר שאלות שאינני יודעת מה לענות לחברת הביטוח שפניתי לצורך ביטוח סיעודי פרטי . אני לוקחת שנים תרופה בשם ואבן תלוי בלחץ הנפשי שאני נמצאת . לחברת הביטוח דיווחתי שאני לוקחת את התרופה וגם בכל המסמכים הרפואים כתוב שאני לוקחת את התרופה הזו ומטרתה לצורך הרגעה בלבד. חברת הביטוח שאולת אותי מה הסיבה שאני לוקחת את התרופה ואני שואלת האם לדווח להם שאני ניצולת שואה וכל דבר קטן מלחיץ אותי ואני זקוקה לתרופה הזו לצורך הרגעה .ולוקחת את הכדור לסירוגין רק שאני מרגישה לחוצה . אני חוששת לדווח להם שאני ניצולת שואה וזו הסיבה ללקיחת התרופה מהסיבה שלא יסכימו בגלל היותי נצולת שואה וכל דבר מלחיץ אותי ואני זקוקה לתרופה הזו . מה דעתך לדווח להם . תודה

  השב
 • 10:29, 9 ביוני 2013

  שרה שלום,
  בהנחה שהמדובר במעבר מביטוח קולקטיבי לפרטי שלא דרך קופת חולים ובתנאי שטרם אירע מקרה הביטוח, על פי חוזר המפקח על הביטוח ( חוזר ביטוח 1 - 1 - 2012)על המבטח לאפשר לך לעבור לביטוח פרטי, ינתן לך רצף ביטוחי ללא בחינה מחודשת של מצב רפואי קודם וללא תקופת אכשרה.
  בהצלחה
  ורד פרץ - פרידמן, עו"ד

  תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.