ביטוח סיעודי - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
 • ורדית

  נשלח ע"יורדית 16:24, 4 באוגוסט 2013

  שלום ורד יש לי 2 שאלות לגביי החזרים מחברת ביטוח דקלה. את שלושת החודשים הראשונים הם לא משלמים כי הם טוענים שזה זמן המתנה למרות שעובדת סוציאלית רשמה להם מכתב שאבא שלי נכנס למוסד סיעודי במצב סיעודי מלא. האם זה נכון שלא משלמים את 3 החודשים הראשונים למרות שאבא שלי נכנס במצב סיעודי מלא? דבר שני, אמא שלי שלמה דמי רישום למשרד הבריאות וכל זה קשור למוסד שאבא שלי נמצא בו וגם פה עובדת סוציאלית מטעם המוסד רשמה מכתב לחברת ביטוח דקלה שיחזירו לאמא שלי את ההחזרים על הכסף ששולם אבל הם טענו גם פה שהם לא מחזרים מזה כלום כי זה לא שייך אליהם. האם הם צודקים? תודה ורדית

  השב
 • 09:59, 19 באוגוסט 2013

  ורדית שלום,
  בכל פוליסה קיימת תקופת המתנה במהלכה גם אם המבוטח עונה על מקרה הביטוח, אינו מבל בפועל תגמולי ביטוח. בעניין זה המכתב של עובדת הסוציאלית לא יכול לסייע, שכם אלה תנאים הקבועים בפוליסת הביטוח.
  בנוסף, בעת קרות מקרה הביטוח משלמת חברת הביטוח תגמולי ביטוח על פי סכום ביטוח הקבוע בפוליסה ומשתנה באם המבוטח שוהה במוסד או באם המבוטח שוהה בבית.דמי רישום והוצאות נלוות אינן כלולים בסכום הביטוח.
  ורד פרץ - פרידמן, עו"ד

  תגובה
 • 12:51, 23 ביולי 2014

  שלום ורדית, אני מבין שאת מקבלת גימלת סיעוד מדיקלה . אנא תודיעי לי אם את מעוניינת לשמש תובעת ייצוגית נגדם ולקבל תשלום בגין כך ?
  בברכה,
  חיים
  haimker@gmail.com

  תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.