ביטוח סיעודי פרטי כן או לא - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
  • אני

נשלח ע"יאני 23:23, 29 בינואר 2014

היי ההורים שלי בני 60+ מבוטחים בסיעודי במושלם. מתלבטת האם לעשות ביטוח נוסף פרטי סיעודי, מדובר בהשקעה של 1000 ש"ח עבור שניהם בחודש וזה לא מעט מבחינתנו. כל כתבה שאני קוראת באינטרנט רק גורמת לי לחשוב על זה עוד ויותר ואם בכלל זה משתלם. מצד שני ביטוח סיעודי במושלם זה כלום כסף. נא יעצוני תודה

השב
  • 16:56, 26 בפברואר 2014

היי. התשובה אינה חד משמעית, שכן היא נכונה (כמעט) לכל ביטוח - מחד, מדובר במחיר שאינו זול, מאידך במקרה הצורך, יש בביטוח סיוע שאינו מבוטל. לגבי המידע לו את נחשפת באינטרנט - נכון שבמקים רבים חברות הביטוח מנסות לחמוק ממחוייבותן לשלם, אולם בכל מקרה, עדיף מצב בו יש לך פוליסה ואז גם אם חברת הביטוח מנסה לחמוק מתשלום, עדיין יש סיכוי טוב בכל זאת לקבל את המגיע באמצעות תביעה מסודרת, מאשר מצב בו אין פוליסה בכלל, אין שום מקור אחר העשוי לממן את הטיפול הסיעודי הנדרש ואין גם חברת ביטוח ממנה ניתן לתבוע.

תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.