תביעה לסיעוד מחברת ביטוח - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
 • חיימון

  נשלח ע"יחיימון 22:08, 15 בפברואר 2015

  שלום אבא שלי מבוטח בביטוח סיעודי לפני כחודש אושר לו מביטוח לאומי גבלת סיעוד מקס' של 18+4 ש'ש = 22 ש'ש בחוו'ד [שנכתבה לפני הגשת הבקשה לסיעוד במטוח לאומי] של פסיכוגריאטר נכתב "מדובר בגבר בן 72 הסובל מדמנציה על רקע אלכוהוליזם כרוני, ניכרת פגיעה בהתמצאות, פגיעה בריכוז ובזיכרון,הנדון חסר שיפוט באשר ליכולותיו, במצבו הנוכחי זכאי לטיפול בכל שעות היממה" כמו כן, הנדון גם כבד שמיעה ועבר בעבר אירוע לבבי שכתוצאה ממנו עבר מעקפים. בחברת הביטוח (דיקלה) ישנו סעיף סייגים מיוחדים שאומר ש: הביטוח לא יכסה מקרי ביטוח כאשר "מקרה הביטוח נגרם עקב אי שפיות , ניסיון התאבדות, אלכוהוליזם, שימוש בסמים או התמכרות להם...." האם ההחרגה הנ'ל מבטלת באופן חד משמעי את הסיכוי לקבל קצבה מחברת הביטוח? (או שמא היא תהיה נמוכה יותר?! מה עושים?!?!)

  השב
 • 06:09, 19 בפברואר 2015

  לעניות דעתי אתם בבעייה.
  .ניתן לפנות לעורך דין ולומר שחב' הביטוח לא מסרה לכם פרט מהותי בעת ביצוע ההסכם/עסקה. אחרת לא הייתם מסכימים.
  יש לכם סוכן ביטוח שמטפל בכם?
  אני יודע מנסיוני להביא את הכסף ללקוחות שלי גם לפנים משורת הדין.
  לכן אני ממליץ להתרחק מחב' הביטוח הישיר. כמו שנאמר יותר זול = יותר יקר.
  גילוי נאות: אני סוכן ביטוח שמתמחה בנושא ביטוחי בריאות וסיעוד.
  בברכה
  יוסי בן זכריה

  תגובה
 • 09:10, 19 בפברואר 2015

  אין סוכן ביטוח
  מדובר בחברת דיקלה סיעודי

  תגובה
 • 11:21, 19 בפברואר 2015

  שלום חיימון - תשובת קודמי אינה לגמרי מדוייקת שכן אין זה הטיעון שבעזרתו ניתן לתקוף את חברת הביטוח - מדובר בתנאי בסיסי הקיים הפוליסה ואשר אי עמידה בו, מאיין את זכות המבוטח לתגמולים. יחד עם זאת אני מציע, שכשתקבל את תשובת חברת הביטוח לתביעה, צור עמי קשר ונראה אם יש פתח דרכו נוכל לפעול.
  עו"ד אילן להב 052-2431753

  תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.