לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלמוני

חובת הדיווח

אדם שעבד שנים כמזכיר (מזכירה גבר) נשאל ע"י קרן פנסיה בטופס תביעה לנכות :"נא ציין מס' שנות לימוד, תואר אקדמאי, קורסים מקצועיים וכו'" האם במענה לשאלה זו מההיבט של חובת הגילוי חובה עליו לדווח על קורס בן כ-30 שעות שעשה ואשר לא מקנה מקצוע או הכשרה להתקבל למקום עבודה, אלא מקנה ללומדים בו לסחור במניות בבורסה למטרה אישית על מנת שהלומד אותו יוכל לנהל לעצמו באופן עצמאי תיק השקעות. ???? או שבגלל שלא מדובר בלימודים למטרת מקצוע , אלא למטרת השכלה ושימוש אישי- אין חובה לדווח עליו? תודה רבה

עו"ד אילן להב

שלום לך שוב אלמוני נראה לי שמדובר בקורס שאינו נחשב ל"מידע מהותי" עבור חברת הביטוח - הוא אינו מקנה תעודת מקצוע, הוא אינו תורם להשכלתך והכשרתך המקצועית כמזכיר והוא אינו מאפשר לך בקרות אירוע הביטח, להחליף את עיסוקך לעיסוק אחר, המבוסס על הקורס הזה. משכך, דומה הדבר לקורס בישול ביתי, או מלאכת יד, או כל דבר דומה, המוסיף אמנם ידע, אך אינו מאפשר לך להתפרנס בהתבסס על מה שלמדת בו.

עו"ד אילן להב

שלום לאלמוני. על פניו נראה כי אין חובת דיווח על קורס מהסוג המתואר.

אלמוני

תודה על תשובתך. רק רציתי לוודא מה האבחנה העומדת מאחורי התשובה: האם אין צורך לדווח מאחר שהקורס אינו עונה על הגדרה של קורס מקצועי? או שאין צורך לדווח מאחר שהקורס המקצועי הנ"ל נעשה למטרות אישיות ולא למטרות פרטיות?

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תביעות ביטוח סיעודי