חובת הדיווח - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 14:57, 8 ביוני 2015

  אדם שעבד שנים כמזכיר (מזכירה גבר) נשאל ע"י קרן פנסיה בטופס תביעה לנכות :"נא ציין מס' שנות לימוד, תואר אקדמאי, קורסים מקצועיים וכו'" האם במענה לשאלה זו מההיבט של חובת הגילוי חובה עליו לדווח על קורס בן כ-30 שעות שעשה ואשר לא מקנה מקצוע או הכשרה להתקבל למקום עבודה, אלא מקנה ללומדים בו לסחור במניות בבורסה למטרה אישית על מנת שהלומד אותו יוכל לנהל לעצמו באופן עצמאי תיק השקעות. ???? או שבגלל שלא מדובר בלימודים למטרת מקצוע , אלא למטרת השכלה ושימוש אישי- אין חובה לדווח עליו? תודה רבה

  השב
 • 08:03, 9 ביוני 2015

  שלום לאלמוני. על פניו נראה כי אין חובת דיווח על קורס מהסוג המתואר.

  תגובה
 • 13:37, 10 ביוני 2015

  תודה על תשובתך.
  רק רציתי לוודא מה האבחנה העומדת מאחורי התשובה:

  האם אין צורך לדווח מאחר שהקורס אינו עונה על הגדרה של קורס מקצועי?

  או שאין צורך לדווח מאחר שהקורס המקצועי הנ"ל נעשה למטרות אישיות ולא למטרות פרטיות?

  תגובה
 • 13:11, 11 ביוני 2015

  שלום לך שוב אלמוני
  נראה לי שמדובר בקורס שאינו נחשב ל"מידע מהותי" עבור חברת הביטוח - הוא אינו מקנה תעודת מקצוע, הוא אינו תורם להשכלתך והכשרתך המקצועית כמזכיר והוא אינו מאפשר לך בקרות אירוע הביטח, להחליף את עיסוקך לעיסוק אחר, המבוסס על הקורס הזה. משכך, דומה הדבר לקורס בישול ביתי, או מלאכת יד, או כל דבר דומה, המוסיף אמנם ידע, אך אינו מאפשר לך להתפרנס בהתבסס על מה שלמדת בו.

  תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.