בטוח סיעודי לקופת חולים כללית לפני ש"דקלה" נכנסה לתמונה - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 20:51, 24 ביוני 2015

  אמי סיעודית ומקבלת קיצבה מ"דקלה" לאחר שילמה שנים רבות בטוח סיעודי של ה"כללית" . איננו מוצאים את מסמכי ההצטרפות שלה, אך אמי התעקשה בעבר ששילמה עבור בטוח סיעודי לקופת חולים כללית הרבה שנים לפני שדיקלה נכנסה לתמונה . נציג כללית מושלם הפנה אותי לדקלה . ונציג דקלה לא יודע במה מדובר . מן הסתם אצלו ברישומים רשום שהמבוטחת הצטרפה ב 1.6.98 (מהאינטרנט הבנתי שזה גם אותו יום בו החלה דקלה לבטח את מבוטחי הכללית). שאלותי : 1. האם ידוע לכם משהו על תשלומים לבטוח סיעודי במסגרת הכללית לפני שנכנסה "דיקלה" לתמונה ? או לפני 1998? 2. האם לתוספת תשלומים קודמים אלו ולוותק שמקנים יכולה להיות השפעה על גובה התשלומי הקצבה לאמי היום? 3. איפה אפשר למצוא את הפוליסה על פיה הצטרפה שקדמה לדיקלה? 4. למי צריך לפנות בענין הזה?

  השב
 • 09:17, 25 ביוני 2015

  שלום קרן - למיטב הכרתי רק דיקלה ביצעה ביטוחים אלה עבור קופת החולים הכללית (בשמה דאז). לימים, נרכשה דיקלה ע"י "הראל חברה לביטוח בע"מ", אולם איני מכיר ביטוח קודם לכך.

  תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.