לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אילה

בקשה להחזר מס לשנת 2007 ו-2008

שלום רב, אני שכירה והגשתי לפני חודשיים בקשה להחזר מס לשנת 2007 ו 2008. קיבלתי את הכסף ל 2008 ולא קיבלתי שום התייחסות לגבי 2007 התקשרתי היום לפקיד השומה לשאול מדוע לא קיבלתי התייחסות והוא אמר לי שלא ניתן להגיש בקשות להחזרים ל 2007 אלא רק עד 2008. בכל מקום שחיפשתי באינטרנט היה כתוב שניתן להגיש 6 שנים אחורה מתום שנת המס לגביה הוגש דו"ח על הכנסות - כלומר שבשנת 2013 אפשר להגיש עד שנת 2007. מה אני יכולה לעשות? תודה מראש, אילה

צחי

אילה שלום את צודקת ניתן להגיש ל2007 עד 31.12.13, תנסי להתקשר שוב בתקווה שתקבלי תשובה יותר רצינית. אם זה לא יועיל תגישי שוב (אולי איבדו את זה..) העיקר שיוחתם לפני 31.12.13 היה לי מקרה דומה שהגשתי לשכיר החזרים לשנים 2010-2012 הוא קיבל החזר לשנים 2011-2012 ו-2010 מסיבה לא ברורה נזנח, כשפניתי צוין שהתקבל אך לא טופל בעקבות פנייתי טופל ותוך מספר ימים התקבל התשלום. אז ברור שהצדק איתך לחצי טיפה על המערכת בתקווה שהדברים יסתדרו בהצלחה צחי

אילה

האם ניתן למצוא באינטרנט את החוק או פקודת המס שבה זה כתוב? תודה

צחי

פקודת מס הכנסה סעיף 160: . החזר מס יתר בעקבות שומה (א) הוכח להנחת דעתו של פקיד השומה, כי אדם שילם מס לשנת מס פלונית - בין דרך ניכוי ובין דרך אחרת - יתר על הסכום שהוא חייב בו, והדו"ח לאותה שנה הוגש לא יאוחר מתום שש שנים אחריה, יהא אותו אדם זכאי, תוך שנה מיום שנערכה השומה שבה נקבע סכום היתר או תוך שנתיים לאחר תום שנת המס שבה שולם המס, הכל לפי המאוחר יותר, שיוחזר לו תשלום היתר בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כמשמעותם בסעיף 159א(א) מתום שנת המס שלגביה הוגש הדו"ח או מיום התשלום, לפי המאוחר, ועד ליום ההחזר.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום החזרי מס