open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 14 בנובמבר 2013

            בקשה להחזר מס לשנת 2007 ו-2008

            שלום רב,
            אני שכירה והגשתי לפני חודשיים בקשה להחזר מס לשנת 2007 ו 2008.
            קיבלתי את הכסף ל 2008 ולא קיבלתי שום התייחסות לגבי 2007
            התקשרתי היום לפקיד השומה לשאול מדוע לא קיבלתי התייחסות והוא אמר לי שלא ניתן להגיש בקשות להחזרים ל 2007 אלא רק עד 2008.

            בכל מקום שחיפשתי באינטרנט היה כתוב שניתן להגיש 6 שנים אחורה מתום שנת המס לגביה הוגש דו"ח על הכנסות - כלומר שבשנת 2013 אפשר להגיש עד שנת 2007.

            מה אני יכולה לעשות?

            תודה מראש,
            אילה

            14 בנובמבר 2013
          • 14 בנובמבר 2013

            החזר מס לשנת 2007

            אילה שלום

            את צודקת ניתן להגיש ל2007 עד 31.12.13, תנסי להתקשר שוב בתקווה שתקבלי תשובה יותר רצינית.
            אם זה לא יועיל תגישי שוב (אולי איבדו את זה..) העיקר שיוחתם לפני 31.12.13
            היה לי מקרה דומה שהגשתי לשכיר החזרים לשנים 2010-2012 הוא קיבל החזר לשנים 2011-2012 ו-2010 מסיבה לא ברורה נזנח, כשפניתי צוין שהתקבל אך לא טופל בעקבות פנייתי טופל ותוך מספר ימים התקבל התשלום.
            אז ברור שהצדק איתך לחצי טיפה על המערכת בתקווה שהדברים יסתדרו

            בהצלחה
            צחי

            14 בנובמבר 2013
            • 14 בנובמבר 2013

              החזר מס לשנת 2007

              האם ניתן למצוא באינטרנט את החוק או פקודת המס שבה זה כתוב?
              תודה

              14 בנובמבר 2013
              • 14 בנובמבר 2013

                החזר מס לשנת 2007

                פקודת מס הכנסה סעיף 160:
                . החזר מס יתר בעקבות שומה
                (א) הוכח להנחת דעתו של פקיד השומה, כי אדם שילם מס לשנת מס פלונית -
                בין דרך ניכוי ובין דרך אחרת - יתר על הסכום שהוא חייב בו, והדו"ח
                לאותה שנה הוגש לא יאוחר מתום שש שנים אחריה, יהא אותו אדם זכאי,
                תוך שנה מיום שנערכה השומה שבה נקבע סכום היתר או תוך שנתיים לאחר
                תום שנת המס שבה שולם המס, הכל לפי המאוחר יותר, שיוחזר לו תשלום
                היתר בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כמשמעותם בסעיף 159א(א) מתום שנת
                המס שלגביה הוגש הדו"ח או מיום התשלום, לפי המאוחר, ועד ליום
                ההחזר.

                14 בנובמבר 2013
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form