לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אור

בדיקת קולונסקופיה

על מנת להבדק בבדיקת קולונסקופיה(בדיקת דרכי עיכול תחתונות) מחייבים לחתום על טופס הסכמה בו אני מצהיר ומאשר כי הוסברו לי 1.תופעות הלוואי של הטיפול העיקרי ,לרבות כאב,אי נוחות ותחושה של נפיחות בבטן. 2.כמו כן שהוסברו לי הסיבוכים האפשריים לרבות:דימום או קרע של דופן מערכת העיכול,אשר בחלק מהמקרים יצריכו תיקון ניתוחי.והסיבוכים האפשריים אינם שכיחים(שים/י לב!) 3.כמו כן הצהרה ואישור שאני מבין שקיימת אפשרות שתוך מהלך הטיפול העיקרי או לאחריו התברר שיש צורך להרחיב את היקפו,לשנותו ,או לנקוט בתהליכים אחרים נוספים לצורך הצלת חיים או למניעת נזקי גופני,לרבות פעולות כירורגיות שלא ניתן לצפותם בודאות או במלואם,אך משמועתם הובהרה לי והסכמה לאותה הרחבה,שינוי,או ביצוע הליכים אחרים נוספים לרבות פעולות כירורגיות שלדעת רופאי המוסד יהיו חיוניים או דרושים במהלך הטיפול העיקרי או מייד לאחריו. כמו כן הסכמה למתן תרופה ההרגעה ואלחוש מקומי לאחר שהוסבר לי שהשימוש בתרופות ההרגעה עלול לגרום,לעיתים נדירות, להפרעה בנשימה ולהפרעות בפעילות הלב,וכן הסיכון האפשרי של תגובה אלרגית בדרגות שונות לחומרי האלחוש. לאחר ברור ראשוני של משמעות הדברים נאמר לי כי בחתימה על הסכמה כזאת אני מוותר מראש על כל תביעה על הנזקים האמורים לעיל לאור זאת שאלתי היא מה בכל זאת ניתן לעשות כדי להבטיח את זכויותי בנוגע לנזקים כאלה בגוף ובפרט על מקרים של סיבוכים אפשריים האמורים בסעיף 2 האמור לעיל כדי לעבור את הבדיקה בביטחה שמוגנים זכויותי במהלכה. הודה על תשובה פרטנית ומיידית!

מרק לייזרוביץ עורך דין

הטופס האמור נקרא "הסכמה מדעת" והוא חלק מחוק זכויות החולה. הרופא חייב להסביר לך את מלוא הסיכונים. המשמעות היחידה של החתימה על הטופס היא ויתור על הטענה "לא ידעתי שזה מסוכן". עם זאת, אתה בהחלט לא מוותר על תביעה בגין ביצוע רשלני של הבדיקה. ככל שהרופא ביצע את הבדיקה באופן רשלני לא יעזור לו שאתה חתום על טופס הסכמה מדעת ואין בכך כדי להוות ויתור על תביעות בגין רשלנותו. בהצלחה ורפואה שלמה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום נזקי גוף ופיצויים