צו יציאה מהארץ נגד הגרוש שלא משלם מזונות - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • עינב

  נשלח ע"יעינב 09:16, 3 בינואר 2013

  הגרוש שלי לא שילם לי מזונות בחודשיים האחרונים ואני קורסת. עכשיו אני שומעת מאנשים שמכירים אותו שהוא מתכוון לטוס לחו"ל ואני לא יודעת לכמה זמן. האם אני יכולה לבקש צו שלא יאפשר לו לצאת מהארץ כל עוד הוא חייב לי כסף?

  השב
 • 09:52, 3 בינואר 2013

  בוקר טוב,

  ממליצה לפנות ללא דיחוי לבית המשפט בו מתנהלת.תביעת המזונות או לחילופין אם את מנהלת הליכי הוצאה לפועל, עליך לבקש סעד צו עיכוב יציאה מהארץ וסביר שתקבלי בנסיבות הללו.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר