כמה עולה צו מניעה למכירת נכס - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 14:38, 10 ביולי 2016

  שלום, לאחרונה ניהלתי משא מתן למכירת הנכס שבבעלותי, המתווך בעסקה ביקש שחלק מהעסקה תתבצע בכסף שחור ,תחילה סירבתי אך לאחר מסע שכנועים הסכמתי, לאחר שהסכמתי לעסקה המפוקפקת שגם מתועדת אצלי, החל המתווך להחליף טיוטות עם העורך דין בסכום שאינו הסכום המקורי ולהוסיף כל מיני תנאים שלא הסכמתי להם יומיים לאחר מכן ולאחר התייעצות חזרתי אל המתווך ונסוגתי מהעסקה, המתווך מאיים לצו מניעה רציתי לדעת כמה יעלה לו על מנת להוציא את הצו מניעה, ומה הסיכוי שצו מניעה כזה יצליח לאור הצד המפוקפק של העסקה

  השב
 • מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

  גיא הרשקוביץ, עו"ד מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:42, 11 ביולי 2016

  מוטי שלום,

  תודה על פנייתך, קראתי את שאלתך וחשוב להבין מה אתה רוצה קודם כל, לא מה אומר המתווך. עניין ההסכם צריך להיבחן ביחס לטיוטות שהוחלפו ביניכם, המצגים שהוצגו, ככל שיש מסמכים/מיילים/ותיעוד על מה שקדם להסכמתך לעסקה, רק אז ניתן יהיה לדעת האם אתה כבול בהסכם הזה או לא, זו למעשה השאלה המדוייקת עבורך. עם זאת חסרים פרטים נוספים וביניהם פרטי הרוכש, כיצד משלם את התמורה, האם יש עורכי דין או לא בתמונה.
  בעניינים חשובים אלו לעיתים מוטב להקדים את הצד השני וככל שאתה סבור שהמתווך יעשה הכל על מנת למנוע את מכירת הנכס, מוצע לקבל ייעוץ משפטי מקיף בדרכים המקובלות.

  ניתן לפנות למשרדנו להמשך בדיקה והשלמת פרטים.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר