ביטוח שארים לבת זוג בלבד - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אביהו

  נשלח ע"יאביהו 18:11, 12 בספטמבר 2016

  בדו"ח התקופתי של קרן הפנסיה שלי ראיתי שקיים כיסוי לקצבת שארים לא רק לבת הזוג, אלא גם ליתומים ולהורה נתמך. אין לנו ילדים, ואני יתום בעצמי, כך שאני משלם בעצם על כיסויים מיותרים - כשכל שאני צריך הוא רק כיסוי עבור קצבה לאלמנה. האם ניתן לדרוש מהקרן להשאיר כיסוי לאלמנה בלבד, בלי שאשלם עבור כיסויים מיותרים? איך הדבר מבוצע? נ.ב. - עקרונית אני מעדיף להשאיר קצבה גדולה לאלמנה, כך שתאורטית אני צריך להיות במסלול "עתיר שארים" אבל עם חישוב לאלמנה בלבד :)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:08, 18 בספטמבר 2016

  לא ניתן להותיר כיסוי לאלמנה בלבד. החיסכון בקרן הפנסיה כרוך בכיסויים ביטוחיים שנכפו על ידי המדינה (אגף שוק ההון ביטוח וחסכון במשרד האוצר) כחלק מתפיסת הביטחון הסוציאלי הראוי לעמדת המדינה. במילים פשוטות, עיקר החסכון בקרן הפנסיה מיועד לחסכון לגיל פרישה,לקבלת פנסית זקנה חודשית למשך כל ימיו של הפנסיונר. עד להגיעו לגיל הפרישה המדינה מחייבת את המבוטח בקרן הפנסיה לקבל גם ביטוח כנגד אירוע נכות וכן למקרה של פטירה ח"ו. ברירת המחדל הוא קיום ביטוח למקרה פטירה (המקנה זכאות לתשלום פנסית שאירים לבן/בת הזוג למשך כל ימי חייהם וכן פנסיה חודשית ליתומים עד להגיעם לגיל 21). כחריג לכלל המדינה מאפשרת למבוטח ללא בן /בת זוג לוותר על כיסוי זה - לתקופה מוגבלת של עד 24 חודשים שבסיומה הוא רשאי לחדש את ההצהרה כי הוא מבוטח ללא בן /בת זוג למשך תקופה נוספת וכו'.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.