"שעות נוספות" - פנסיה ופיצויים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מחבר

  נשלח ע"ימחבר 15:51, 8 באוקטובר 2016

  שלום וברכה, כעובד שעתי שפוטר וכעת זכאי לתשלומי פנסיה רטרואקטיבים (עברה שנת המס, מדובר בהחזר ישיר מהמעסיק) + פיצויי פיטורין, יש משהו שאני מנסה להבין. אני יודע שטכנית שעות נוספות לא נחשבות כמרכיב בחישוב של הפנסיה והפיצויים. אך במקרה שלי גם בחודשים שבהם עברתי את ה-186 והגעתי ל-200-250 שעות, שעות נוספות לא נספרו. כל השעות היו 100 אחוז (מלבד שעות שבת). כך שלא קיבלתי תמורה בעבור השעות הנוספות ולא בוצע חישוב יומי/שבועי לשעות הללו (כמעט שנתיים). השאלה שלי היא האם במצב הזה שעות שמעבר ל-186 שעות ראוי שייחשבו בחישוב הפיצויים והפנסיה? אם עשיתי 200-250 שעות האם רק 186 שעות נחשבות או כלל הסכום? יש לציין שכל שעה שעבדתי הייתה בלית ברירה כי לא היה מחליף. תודה רבה.

  השב
 • 15:53, 8 באוקטובר 2016

  רק בשביל להבהיר - לא נערך בכלל רישום של שעות נוספות. הכל נחשב או כשעות רגילות או כשעות שבת (שמהידוע לי כן נחשבות לחישוב הכללי פשוט בלי תוספת השכר לשבת).

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:54, 26 באוקטובר 2016

  למיטב ידיעתי כאמור בפסית ביה"ד לא רואים בתמורה בגין שעות נוספות כשכר להפרשות פנסיונית

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.