שלום יש לי שאלה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • בינה

  נשלח ע"יבינה 12:30, 6 בנובמבר 2013

  אני עובדת כבר שנתיים במקום עבודה ובעבודה הקודמת גם עבדתי שנתיים וכשהתחלתי לעבוד לא חיברתי בין הפנסיות הפנסיה של העבודה הקודמת נשארה כך. מה אני יכולה לעשות איתה ? אם אני יוציא אותה אני יצתרך לשלם 35%? או שיש אפשרות נוספת? אבקש בבקשה פירוט מלא אני לא מבינה כלל בתחום תודה

  השב
 • 15:32, 6 בנובמבר 2013

  בינה שלום

  בעקרון ניתן לבצע ניוד בין קרנות פנסיה. הינו להעביר כל אחת מהקרנות לקרן השניה (למשל להעביר את הקרן הותיקה יותר לקרן החדשה יותר או להיפך לפי בחירתך ואף להעביר את שתיהןם לקרן פנסיה שלישית שתבחרי).

  פדיון כספי רכיבי התגמולים בקרן פנסיה כרוך בתשלום מס כפי שצינת (מלבד רכיב הפיצוים שפטור בעקרון ממס (עד לתקרת הפטור המותרת).

  בעקרון לא מומלץ למשוך כספים צבורים בקרן פנסיה שכן אלה אמורים לשמש אותך לגיל פרישה

  בכל מקרה מומלץ שתפני לקבלת יעוץ פנסיוני על ידי בעל רשיון (לרבות אגב, באחד מקרנות הפנסיה שבהן את מבוטחת) ולקבל המלצות-

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.