משיכת כספי הפנסייה טרם זמנם - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 13:41, 27 בנובמבר 2013

  שלום וברכה!יש ברשותי קרן פנסייה שבה נצברו 100000 ש"ח החל משנת 07 (הכספים הופרשו ע"י 3 מעסיקים שונים) כיום עקב צורך דחוף בכסף אני חייבת לפדות את הסכום הנ"ל על אף שאני יודעת שאפסיד 35% . החברה המבטחת הודיעה שאני לא יכולה לעשות זאת אלא אם אפוטר או אתפטר מהעבודה . האם זה נכון? תודה!

  השב
 • 13:51, 27 בנובמבר 2013


  נועה שלום

  ראשית, יש לקחת בחשבון ושלקול היטב את צעדיך בקשר לפדיון קרן הפנסיה ובכלל זה להעזר ביעוץ פנסיוני בקשר לכדאיות של הצעד.

  מעבר לאמור, פדיון כספים בעת היותך מועסקת הינה שאלה לא מוכרעת (אגב, לדבריך ההפקדות הינן משלושה מעסיקים שונים- כך שלגבי שני המעסיקים הקודמים (בהנחה שאת עדין מועסקת אצל המעסיק השלישי) - לא אמורה להיות מניעה לביצוע פדיון בכפוף לניכוי מס כחוק ובכפוף להמצאת אישורי שחרור של המעסיקים של כספי הפיצוים שהופקדו על ידם).

  לגבי פדיון כספים ממעסיק שאת מועסקת אצלו - הנושא כאמור לא מוכרע. לא קימת דרישה בתקנות מס הכנסה (כללים לאישור ולניהול קופות גמל) בענין זה (כאמור זו 'משיכה שלא כדין' המחויבת במס אך עדין ניתן לבצעה ולשלם בגינה מס). אך ישנן קרנות פנסיה שבתוך התקנון שלהן קים תנאי למשיכה והוא שהסצימו יחסי עובד מעביד ובמצב זה - הוראה זו גוברת ויש לפעול בהתאם לה.

  בהצלחה (ללא משיכה של הכספים)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.