הפרשה לפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • קארי

  נשלח ע"יקארי 18:07, 10 בינואר 2014

  אני התחלתי לעבוד לפני 10 חודשים וכעת התחילו להוריד לי מהמשכורת לפנסיה והמעסיק הודיע לי שצריך להפריש לי כסף רטרואקטיבית על על כל 10 החודשים מתחילת עבודתי ועכשיו הם נתנו לי "מפרעה" על סך הפנסיה ל-10 חודשים וב-4 החודשים יורידו לי מהמשכורת 600 ש"ח ע"ח המפרעה האם זה חוקי לעשות דבר כזה? ראוי לציין שאני עובדת במפעל לוגיסטי בשומרון...

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  19:57, 12 בינואר 2014

  קארי שלום

  לזכות הסוציאלית של הפקדות פנסיוניות יש שני צדדים. מחד חובת המעסיק לביצוע ההפרשות שהן באחריתו ומאידך חובת העובד לניכוי חלקו בהפרשות.

  לא ברור מהו המקור החוקי המחייב לביצוע ההפרשות הפנסיוניות במקום העבודה המדובר. האם מכוח הסכם עבודה קיבוצי כללי החל על תחום הפעולה של המפעל או בהעדר כזה- חל צו ההרחבה לפנסיה חובה.

  בכל מקרה לא סביר שההפרשות יבוצעו 10 חודשים רטרואקטיבית. יחד עם זאת, יש לדעת כי למעשה את זו שמרוויחה מביצוע ההפקדות האלה על אף הנטל המיידי שנוצר כרגע בגין הצורך להשלים את ההפקדות הרטרואקטיביות, וזאת בכך שהמעסיק מפקיד מכספו שלו בגין ההפרשות לחיסכון הפנסיוני שעל שמך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.