הפרשות 2014 - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • nrh

  נשלח ע"יnrh 21:43, 10 בפברואר 2014

  שלום המעביד הפריש לי בשנת 2013 5% גמל 5% עובד 8.33% פיצויים השנה המעביד לא העלה לי את ההפרשות ל 5.5% ו 6% וזה נשאר אותו דבר כמו שנה שעברה האם מותר לו האם החוק מאפשר זאת איפה אני יכולה למצוא את עיקרי החוק להראות למעביד הרי בסה"כ מי שמרוויח זה המעביד כי בקופה שלי מופרש פחות והוא מבחינתו מכסה את נושא הפיצויים על חשבוני תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:35, 11 בפברואר 2014

  שלום רב,

  בענין זה שאלה זו חוזרת ונשאלת.

  הרקע הוא קיומו של צו ההרחבה לפנסיה חובה אשר קבע שיעורי הפרשות לביטוח פנסיוני באופן מדורג לאורך השנים עד לתקרה הקבוע בשנה זו- 2014, של: 5.5% תגמולי עובד; 6%- תגמולי מעביד ו-6% רכיב פיצוים מעסיק.

  מול שיעורי הפרשה אלה, קיימים שיעורי הפרשה שעובדים ומעסיקים הסכימו ביניהם, להפקדות לביטוח מנהלים או לקרנות פנסיה.

  הפקדות שנעשו לפי הסכמים אלה נחשבו כהסכם מיטיב- כמשמעות המונח בצו ההרחבה ולכן הצו לא חל עליהן.

  עתה, בשנת 2014, מהכנסה לתוקף מדרגת ההפקדות החדשה על פי הצו, עולה השאלה איזו הוראה גוברת. האם ההפקדות, ששיעורן הכללי (18.33%) עולה על סך ההפקדות שלפי הצו (17.5%), ממשיכות להנות מההגדרה של 'הסכם מיטיב' ולכן אין תחולה לצו או שמא הצו יחול לנוכח שיעורי הפקדות פנימיות גבוהות יותר ברכיבי התגמולים?

  בענין זה קיימות דעות לכאן ולכאן ויש לקבל יעוץ משפטי פרטני בענין

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.