קיצבה מקופת גמל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שאול

  נשלח ע"ישאול 16:36, 30 ביולי 2014

  בס"ד אם יצטבר לי בקופת גמל לקצבה סכום של כ- 2,000,000 ש"ח שזה שוה קיצבה של כ- 10,000 ש"ח ,(הסכום נצבר מכספים שקיבלתי עליהם ניכוי וזיכוי ), השאלות 1. כמה מס אצטרך לשלם על הקיצבה 2. אם אחליט לקחת קיצבה בסך כ-4,000 בלבד ואת השאר להוון , אני ישלם מס על ההיוון ? 3. אם בן אדם מת לפני גיל פרישה והאשה יורשת את הגמל האם היא יכולה לקבל במקום הבעל את הקצבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:47, 31 ביולי 2014

  שלום רב,

  שאלות 1 ו-2 הן שאלות מתחום המיסוי ויש לקבל עליהן תשובות מיועץ מס מוסמך.

  לשאלה 3- אם כוונתך לכספים שהופקדו בקופת גמל לא משלמת לקצבה- התשלום למוטב- הינו בדרך של משיכה וללא חיוב להעברה לקופ"ג משלמת לקצבה- וקבלת קצבה או היוון מותר וכו'. אם כוונתך לכספים הצבורים לכתחילה בקופת גמל לקצבה- הרי שהתשלום לשאיר - הינו בדרך של קצבת שאירים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.