הכרה בשיעור הנמוך מ 75% - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גד

  נשלח ע"יגד 20:01, 9 בינואר 2016

  קרן הפנסיה הכירה בעמית כזכאי לנכות בשיעור של 50% קרי בשיעור הנמוך מ 75%. והודיעה כי בגלל שהזכאות לנכות נמוכה מ 75% על העמית לפעול עצמאית להשלמת הכיסוי הביטוחי ע"י השלמת דמי גמולים או באמצעות תשלום בגין רכיב פרמיית הביטוח בלבד. וכי יש לפעול בעניין תוך חודש ימים מיום קבלת ההודעה. ככל שהעמית מתכוון להגיש ערעור על 50% הנכות שנקבעו לו תוך 30 יום. האם זה מקנה לעמית זכות להשהות את הטיפול העצמאי שלו כפי שהקרן דורשת? קרי האם העמית יכול להמתין עם עניין השלמת דמי גמולים עד לאחר תוצאות הערעור?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:37, 10 בינואר 2016

  לא. על העמית להפקיד דמי גמולים בגין יתרת המשרה שנקבעה שאינה תחת הנכות וזאת על מנת שלא לאבד את הזכאות בגין חלק זה ככל שידחה הערעור של העמית בגין החלק הזה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.