החתמת קרובים מדרגה ראשונה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • בר

  נשלח ע"יבר 19:17, 9 בנובמבר 2014

  אני מתמנה כאפוטרופוס לאבי והבנתי שצריך להחתים את הקרובים מדרגה ראשונה- הבעיה היא שדודות שלי וחלק מאחיותיו חיות לא בארץ. האם עדיין חובה להחתים אותן? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  10:53, 10 בנובמבר 2014

  מאחר ולאביך יש ילדים (אתה..) הרי שאם אתה ילדו היחיד אין צורך לקבל עמדת קרובי משפחה אחרים . אם יש לך אחים אזי צריך לשמוע את עמדתם . אם אתה בן יחיד אזי זו עובדה שיש בה להשפיע על שיקולי בית המשפט למנותך כאפוטרופוס. אך הן לענייני אפוטרופסות והן לענייני ירושה משיש ילדים הרי שהמשפחות המוצא של אביך אינה לוקחת חלק אלא במקרים מיוחדים בהם יש ילדים שאינם בקשר עם הוריהם והאחים מטפלים באב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.