העברת כספי פנסיה של הורה לחשבון אחר - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • ציפי

  נשלח ע"יציפי 07:01, 9 בפברואר 2015

  אבי , עכשיו, חסוי, אך לפני היותו שכזה, טען שאיננו מקבל את הפנסיה של אמי, בעוד קופת הפנסיה, אשרה שהיא כן מעבירה את הפנסיה לחשבון אבי. מדובר בפנסיה ממוסד אמין. החשד הוא שאחי העביר את כספי הפנסיה של אמי לחשבונו שלו או לחשבון ילדיו, למרות רצונו של אבי. אבי פחד לסרב, כי הייה תלויי באחי לחלוטין. ופחד גם להודות בפחד במידה ויתמנה אפוטרופוס לרכוש לאבי , האם הוא יוכל לברר לאן נכנסו כספי הפנסיה של אמי, יש לי את שם הקופה+ ת.ז. של אבי.?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  08:04, 9 בפברואר 2015

  לא רק במקרה שימונה אפוטרופוס אלא גם כעת ניתן לשלוח מכתב לקופת הפנסיה על מנת לברר לאן מועברים כספי הפנסיה. ברור שלאחר שימונה אפוטרופוס יוכל גם יוכל ולא רק יוכל אלא יהיה חייב לברר!!

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  08:18, 11 בפברואר 2015

  ציפי
  פעולה ראשונה שייעשה אפוטרופוס שיתמנה היא לבדוק מקורות הכנסתו של החסוי ויפנה לכל הגורמים שמהם הוא מקבל כספים או אמור לקבל. כמובן שתוכלי לשטוח בפניו חשדותייך ואחד מתפקידו יהיה לברר לאן נעלמו או יותר נכון הועלמו כספי פנסיה שלא הגיעו אל חשבון הבנק שלו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.