כמה כוח יש לאפוטרופוס? - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • בסטיאן

  נשלח ע"יבסטיאן 19:01, 18 במאי 2015

  שלום. לאמא שלי יש אפוטרופוס שאחראי גם על הרכוש שלה וגם על הגוף שלה. כל הכספים שלה נמצאים אצלו. אני פוחד שהוא ישתלט גם על הכספים שלי. (אני בן 31). יש לו סמכות להעביר אליו גם את הכספים שלי בלי שבית המשפט קבע שאני צריך אפוטרופוס? כמה כוח יש לו? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  08:31, 19 במאי 2015

  בסטיאן יקר
  למה אתה חושב שמישהו יחשוב שאתה צריך אפוטרופוס? אם אתה זקוק לאפוטרופוס אני מציעה לך ליזום פניה לשם מינוי אפוטרופוס שונה מזה שיש לאמך כדי שלא אדם אחד ירכז הכל אצלו. אם אתה מאמין שאינך זקוק לאוטרופוס , פנה אל גורם רפואי - נפשי שמכיר אותך ותצטייד באישור שאתה מסוגל לדאוג לענייניך בעצמך. גם אם יש לך בעיות המשמעות אינה מינוי אוטומטי של אפוטרופוס . אלתוותר על עצמאותך אם אתה מסוגל לדאוג לענייניך בעצמך אל תוותר על עצמאותך !! אתה תמיד יכול להיעזר במישהו שאתה סומך עליו ופתרון של מינוי אפוטרופוס אינו פתרון ראשון אלא אחרון!! בהצלחה

  תגובה
 • 09:21, 19 במאי 2015

  כן, אבל אני מפחד שהוא ישתלט על הכספים שלי.
  הוא יכול לעשות את זה בלי מינוי של בית משפט?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  10:13, 19 במאי 2015

  תמיד יש סכנה שמישהו ישתלט אך תוודא שחשבונך יהיה בנפרד מחשבון אמך. (במילא חייבים חשבונות נפרדים על פי חוק).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.