שלט "ללא החזרות" - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • רעות

  נשלח ע"ירעות 12:08, 31 במרץ 2014

  קניתי בגדי ילדים במבצע 50% הנחה ומכיוון שלא הייתי מרוצה החזרתי אותם לחנות לפני תום 48 שעות. המוכרת לא הסכימה להחזיר את כספי בטענה שיש שלט שאין החזרים על פריטי 50% הנחה והביאה לי זיכוי שניתן למימוש רק בקניית מוצר ב50% הנחה. האם זה חוקי שהיא לא החזירה לי החזר כספי? והאם זה מקובל לתת זיכוי רק על פריטים שבמבצע?

  השב
 • 09:03, 1 באפריל 2014

  רעות שלום ותודה על פנייתך.

  ראי נוסח התקנות הרלוונטיות, ככל והמקרה שלך עונה לתנאים הללו, הינך רשאית לבטל העיסקה, לקבל החזר כספי ובית העסק יחייב אותך אך ורק על דמי הביטול שנקבעו בשיעור 5% מערך העסקה או בסך של 100 ש"ח לפי הנמוך מביניהם.

  ככלל, תקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה), התשע"א-2010 מסדירות החזרת "טובין" כנגדם ניתן לקבל החזר כספי.
  "טובין" הוגדרו בתקנות הללו כפריטים שהמחיר ששולם בעדם עולה על 50 שקלים חדשים.

  לעניין הנעלה וביגוד בפרט נקבע בתקנות, כי "צרכן רשאי לבטל רכישתם ובלבד שביטול הסכם לרכישת טובין יהיה בתנאי שהצרכן יחזירם לעוסק והטובין לא נפגמו ולא נעשה בהם שימוש בידי הצרכן הרוכש; החזרת הטובין באריזה המקורית תהווה ראיה מספקת לאי-עשיית שימוש בהם" עוד נקבע, כי "מיום הרכישה ועד תום שני ימים שלאחריו שאינם ימי מנוחה ובלבד שתווית המחיר על הטובין, אם ישנה, לא הוסרה;"
  לידיעתך, במקרה ובית העסק מפר את התקנות הינו חשוף לפתיחת חקירה על ידי הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן באם תלונתך תוגש בפניהם וכן הינו חשוף להגשת תביעות כספיות כנגדו מצידך ומצד צרכנים נוספים.

  בהצלחה,
  משרד עו"ד רענן בשן

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.