ביטול פסק דין - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 12:56, 2 באפריל 2014

  בינואר 2014 הגשתי תביעה קטנה בגין פגעיה ברכב שלי מאחור. הנתבע לא הגיב ולא הגיש כתב הגנה. כעבור 30 יום ביקשתי פסק דין ללא כתב הגנה. ב-16/02 ניתן פסק דין ע"י רשמת, לטובתי. קיבלתי פסק דין בדואר רשום. לא קיבלתי את הכסף וב-25/03 פתחתי תיק בהוצאה לפועל. להפתעתי קיבלתי אתמול מכתב רשום על כך שנתבע הגיש כתב הגנה יומיים אחרי מתן פסק דין (18/02) ומבקש לבטל פסק דין. רשמת מקבלת מבקשת תגובה ממני. מה עליי לעשות עכשיו? האם זה אפשרי-לבטל פסק דין כאשר כתב הגנה הוגש אחרי כבר ניתן פסק דין? אם כן. מה הטעונים שעליי לרשום בכדי לשכנע את הרשמת לא לבטל את פסק דין?

  השב
 • 08:58, 6 באפריל 2014

  שלום ותודה על פנייתך. על מנת להשיב לך יש לעיין בטיעונים שהעלה הנתבע בבקשתו לביטול פסק הדין שניתן כנגדו בהעדר הגנה בכל אופן כדאי לבדוק האם כתב התביעה נמסר לו ואימתי. בהצלחה, משרד עו"ד רענן בשן

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.