מיקום התביעה - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • גילה

  נשלח ע"יגילה 15:00, 13 באפריל 2014

  שלום אני עובדת כפרילנסרית בתחום המחשבים חברת פרויקטים בתחום המחשבים יצרה עמי קשר דרך הרשת החברתית לינקדין כדי שאבצע עבור לקוח שלה עבודת מחקר ואפיון יש לציין כי כי ההתתקשרות בינינו היתה דרף אימיל וסקייפ ומעולם לא נפגשנו פנים אל פנים. לחברה יש סניף בארה"ב וגם הלקוח היה מארה"ב נחתם בינינו חוזה עם ציון של אבני דרך למשלוח החומרים ואף הועברה לי מקדמה. לאחר שעבדתי והעברתי לחברה את כל החומרים לא שמעתי מהם כבר כ 7 חודשים ולא קבלתי תשלום על עבודתי(הם גם מתעלמים מאימלים שאני שולחת להם). זוהיא חברה שבנןסף לסניף שיש לה בארה"ב דם רשומה בארץ בביתר עלית עכשיו אני רוצה לתבוע אותם בבית משפט אני גרה בכפר סבא, השאלה שלי היא האם אני יכולה לתבוע אותם בכפר סבא או שאני צריכה לתבוע אותם בבית משפט הקשור לביתר עלית. כאמור יש לציין כי מעולם לא נערכו בינינו פגישות פרונטליות וכל ההתקשרות נעשתה און ליין תודה רבה

  השב
 • 08:44, 22 באפריל 2014

  שלום גילה ותודה על פנייתך. הסמכות המקומית במקרה שתיארת נקבעת בהתאם לתקנה 3 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984: תובענה שאינה במקרקעין [3] 3. (א) תובענה שאינה כולה במקרקעין, תוגש לבית המשפט שבאזור שיפוטו מצוי אחד מאלה: (1) מקום מגוריו או מקום עסקו של הנתבע; (2) מקום יצירת ההתחייבות; (3) המקום שנועד, או שהיה מכוון, לקיום ההתחייבות; (4) מקום המסירה של הנכס; (5) מקום המעשה או המחדל שבשלו תובעים. בהצלחה, משרד עו"ד רענן בשן

  תגובה
 • 18:45, 22 באפריל 2014

  שלום תודה רבה על התשובה אך עדין לא כ"כ ברור לי
  היכן אפשר להגיש את התביעה (בבית משפט הקרוב למקום מגורי או זה השיך למקום מגוריו של הנתבע)
  מכיון שמדובר בהתקשרות און ליין בה אני כותבת מסמך בביתי ושולחת אותו באימיל לנתבע אז היכן המוצר נמסר זה הרי הכל וירטואלי ללא מיקום גאוגרפי.
  האם עצם העובדה שהעבודה בגינה לא קיבלתי תשלום נעשתה בביתי מאפשרת לי לתבוע את זה שלא שילם לי בבית משפט הקרוב למקום מגורי ? (לי זה נשמע הגיוני)
  אודה מאוד על התשובה

  תגובה
 • 11:48, 23 באפריל 2014

  בתקנות נקבעה חלופה כמקום יצירת ההתחייבות, ככל ובעינייך מקום יצירת ההתחייבות הינה מהמחשב האישי שלך בביתך יש באפשרותך להגיש התביעה בביהמ"ש השלום הסמוך לביתך. בכל אופן, עלייך לקחת בחשבון שטענתך זו והפרשנות שבחרת ליתן לה לא תתקבל על ידי הצד הנתבע והתיק יועבר לדיון בביהמ"ש המוסמך.

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.