עוגמת נפש בסלקציה במועדון - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • עומר

  נשלח ע"יעומר 16:47, 7 במאי 2014

  נרשמתי למועדון בתל אביב דרך אחד היחצנים של המועדון, שלחתי לו סמס כשהגעתי לשם והוא השיב לי ששלח לסלקטורית את שמי בכדי שתכניס אותי.. למרות שנרשמתי מראש ואף קיבלתי כניסה חינם הסלקטורית סירבה להכניס אותי ואת חבר שלי בטענה שלא קיבלה שום סמס.. היחס שלה היה מזלזל ומשפיל מאוד, ולאחר כמה דקות שראיתי שאין בכוונתה להכניס אותי צילמתי את כל הנעשה בפלאפון שלי.. לאחר כשעה עדיין לא הכניסו אותנו ונאלצנו לחזור הביתה. האם אפשר לתבוע את המועדון על עוגמת נפש\הפליה? לגשת לתביעות קטנות או לקחת עורך דין? אשמח לקבל דעה בעיניין. תודה.

  השב
 • 08:48, 11 במאי 2014

  שלום עומר ותודה על פנייתך. חל איסור על הפליה במקומות ציבוריים וככל ויוכח כי אכן בית העסק פעל בניגוד לחוק ניתן לחייבו בתשלום פיצויים בסך 50,000 ש"ח, וזאת, ללא הוכחת נזק. לתשומת ליבך, כתובע עליך להוכיח כי ההפליה נעשתה בשל אחד מהרקעים המנויים בחוק ולכן כדאי להיוועץ בעו"ד המתמחה בכך בטרם תוגש תביעה. בהצלחה, משרד עו"ד רענן בשן

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.