רעש מעל המותר מבר-מסעדה סמוך - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • hgec

  נשלח ע"יhgec 16:43, 8 במאי 2014

  בשנת 2011 הותקנו מנועי מזגנים ומפוחי מטבח בבנין השכן בו שוכן בר מסעדה וזאת ללא אישור כמובן. נוטר רעש מעבר למותר במשך כל הלילה ושנה סבלנו ללא שינה סדירה. לאחר שימוע על ידי המשרד לאיכות הסביבה וסידור זמני , חזר הדבר ועד היום אין פיתרון כאשר העיריה אינה עושה דבר על אף שהיא הזמינה את הבדיקות החוזרות שהראו חריגה גדולה מאד. נראה לי ששתי תביעות קטנות בסך 35000 כל אחת יעמידו את הבעלים במקום כמובן אם אזכה ו/או אגיש אותן בחכמה והשופט לא ינפנף אותי.

  השב
 • 08:59, 11 במאי 2014

  שלום ותודה על פנייתך. בפנייתך לא הצגת שאלה אך חשוב לציין כי סמכות בית המשפט לתביעות קטנות הינה 33,800 ש"ח, נכון ליום 01.01.2014 כן יודגש כי עליך לצרף ראיות המבססות את התביעה כראוי, לרבות דוחו"ת הרשות המקומית, תוצאות השימוע במשרד איכות הסביבה וכיו"ב. בהצלחה, משרד עו"ד רענן בשן

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.