כתב תביעה - האם להתייחס להתכתבויות ? - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 15:15, 11 ביוני 2014

  שלום האם יש להתייחס בכתב התביעה לטיעונים שהעלה הנתבע בהתכתבויות טרם הגשת התביעה? למשל: מבוטח פונה למבטחת ודורש פיצוי כספי בגין גניבת רכבו. המבטחת דוחה את תביעתו בטוענה כי לא היה מותקן ברכב אמצעי הגנה הנדרשים בפוליסה. האם יש לציין בכתב התביעה את נימוקי הדחייה של המבטחת ( העדר אמצעי מיגון), וכן, לטעון ולנמק מדוע אין אמת בטיעוניה תוך צירוך מסמכים תומכים, או להשאיר זאת לכתב התשובה? אני חושש שיטען כי מאחר וידעתי את נימוקי הדחייה של הצד השני היה עליי להעלות את טיעוניי בכתב התביעה, ולא יותר לי להעלותם בשלב אחר. מדובר בהליך מהיר. תודה ויום טוב.

  השב
 • 09:01, 15 ביוני 2014

  דני שלום ותודה על פנייתך.
  כפי שעולה מפנייתך, להגשת כתב תביעה כנגד חברת ביטוח קדמה קבלת מכתב דחייה.
  מן הראוי להעלותה בכתב התביעה.

  בהצלחה,
  משרד עו"ד רענן בשן

  תגובה
 • 09:06, 16 ביוני 2014

  תודה על תשובתך,

  האם להעלות כבר בכתב התביעה את גירסתי לטענות שהלתה המבטחת במכתב הדחייה?
  מדוע לא די להעלות בכתב התביעה את העילא לתביעתי? מדוע ליי לחשוף כבר בשלב מקדים את מלוא טענותיי, שכן, הנתבעת תשנה ותתאים את גירסתא לנאמר בכתב התביעה.

  תודה רבה

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.