מיקום משפט, קנס וזימון עדים - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 10:19, 3 ביולי 2014

  שלום רב, אני מגיש בקרוב תביעה נגד חברת משכנתאות שגבתה ממני התשלום בניגוד להסכם, חרף הבטחתה להימנע מגבייה אלא במקרה של השגת המימון הנדרש לי(דבר שלא אירע) ברצוני לשאול השאלות הבאות: 1- היכן אוכל להגיש את תביעתי? אנוכי מתגורר בסמוך לעפולה, היכן שגם המגרש נמצא, ואילו מקום הזמנת שירותי החברה ומשרדה נמצא ברמת גן ? האם אוכל לבחור היכן להגיש התביעה? 2- האם אוכל לזמן עדים מטעמי ולחייבם להופיע למשפט? 3- ברצוני לבקש בתביעתי שבית המשפט יטיל קנס משמעותי על החברה ובגין פעולותיה ובכך יעביר מסר לה ולשאר החברות באשר להתנהלות תקינה והוגנת מול לקוחותיה. את גובה הקנס וייעודו משאיר לשיקול דעת בית המשפט (מחלקה אונקולוגית בבית חולים העמק למשל) האם בקשתי מבית המשפט תקינה ולגיטימית? בתודה מראש גל

  השב
 • 20:13, 17 ביולי 2014

  1. תביעה לפי מקום ביצוע העסקה או מגורי הנתבע. אם לחברה קיימים סניפים במקומות נוספים ניתן לתבוע גם במחוזות הסניפים. אלא אם יש תניית סמכות מקומית בהסכם ביניכם.
  2. עד מחוייב להתייצב לפי הזמנה מבימ"ש. לצורך כך עליך לבקש זאת מבימ"ש ולהפקיד כסף עבור זימונו.
  3. קנס הינו סנקציה פלילית, אינך יכול לבקש זאת מבימ"ש. ניתן לבקש פיצוי עונשי ואם מתקבל שכזה לתרום אותו.

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.