הגנה מפני תביעות על נזקי גוף בבית המגורים - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 11:00, 19 במאי 2016

  שלום, אני משכיר בתוך חצר הבית שלי מס' יחידות דיור ויש לי 10 דיירים. הדיירים מביאים אליהם חברים ובני משפחה. אין לי ביטוח על נזקי גוף. האם כדאי לעשות ביטוח כזה כדי להגן על עצמי אם חס וחלילה יקרה משהו לאחד הדיירים או החברים שלהם או שאין צורך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חוסאם מארון

  עו"ד חוסאם מארון,מנהל הפורום

  13:32, 19 במאי 2016

  שלום אבי,

  כעיקרון, בתור בעלים של המקרקעין, תהיה חשוף לתביעות בגין נזקי גוף ותאונות שיתרחשו במקרקעין שלך ולכן אני ממליץ לך לבטח את המקרקעין השייכים לך.
  את הביטוח ניתן לעשות באופן ראשוני (על ידך) או באופן שניוני (באמצעות השוכר - לחייב אותו לבטח את עצמו את צדדי ג' בחוזה השכירות).

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם