בור פתוח של עבודות עירייה גרם לי לנפילה וחבלות - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • חנן

  נשלח ע"יחנן 11:35, 21 ביוני 2016

  ברחוב של הבית שלי נפלתי בגלל בור שנשאר פתוח מעבודות של העירייה יש לי פציעות יבשות וכאבים. האם מגיעים לי פיצויים מעירייה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חוסאם מארון

  עו"ד חוסאם מארון,מנהל הפורום

  10:48, 26 ביוני 2016

  חנן שלום,

  הותרת בור על ידי מבצעי העבודה ברחוב ליד הבית שלך מהווה לכאורה רשלנות שגרמה לפציעות שלך. בגין רשלנות זו, הנך זכאי לתבוע פיצויים מהעירייה וממבצעי העבודה במקום, כתלות בנזקים שנגרמו לך.
  מוזמן לפנות למשרדנו להמשך טיפול.

  בברכה,
  עו"ד מארון

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם