• קרן

  נשלח ע"יקרן 13:10, 2 באוקטובר 2013

  שלום לכל חברי ומנהלי הפורום, האם הוכחת בגידה של הבעל יש בה כדי להשפיע על החלטת בית הדין הרבני באשר לתשלום הכתובה לאישה. כמו כן, מה תחשב ראיה לעניין הוכחת הבגידה? בתודה מראש - קרן

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  10:03, 3 באוקטובר 2013

  בהחלט . להוכחת הבגידה יש משמעות רבה לענין הזכאות לכתובה.
  במקרה בו הבעל הגיש תביעת גירושין או אפילו במקרה בו את מגישה את תביעת הגירושין שעילתה בגידת הבעל , יש בהחלט מקום לפסיקת בית הדין את דמי כתובתך.
  השאלה הקשה היא הוכחת הבגידה ומנגד שאלה אם הוא מכחיש את הבגידה. בדרך כלל מנסיוני כשהבעל מבקש להתגרש ועילת הגירושין היא בגידה , הוא כבר מתגורר אצלה.....

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש ,מנהל הפורום

  09:00, 20 באוקטובר 2013

  קרן
  הוכחת בגידה של הבעל היא בהחלט עילה לפסיקת דמי כתובה לאישה.
  דרכי הוכחה זו כבר שאלה אחרת וקשה הרבה יותר. החל מצילומים , דו"ח חוקר וכלה בקבלת תכני מסרונים ו/או פירוט שיחות טלפון מהמכשיר הסלולרי , כמובן הכל בהתאם לקבלת צוים משפטיים בלא חדירה לתחום הפרט באופן לא חוקי !!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).